Вибираючи дверні запори для міжкімнатних, вхідних дверей, а також для хвіртки покупці все частіше віддають перевагу шпінгалетам. Що таке шпінгалет, які бувають шпінгалети для вікон і дверей і як їх використовувати – давайте розглянемо в цій статті.

Сьогодні запори представлені в широкому асортименті і буває важко підібрати підходящий варіант. Адже кожен з видів запорів відрізняється призначенням і місцем установки, розмірами, матеріалом, міцністю і всі ці параметри важливо враховувати при підборі.

Шпінгалет – це один з видів запірного пристрою. Ще його називають засувом або засувкою. Він встановлюється на двостулкові двері і дозволяє регулювати ширину дверних прорізів. Використовуючи шпінгалет, фіксується одна зі стулок, що дає можливість обмежити прохід через двері. Якщо необхідно збільшити прохід через дверний отвір, засув відкривається, тим самим здійснюючи розблокування обох стулок. Установка засувки виконується найчастіше на вхідні ворота і хвіртки в приватних будинках. Часто шпінгалети на хвіртках поєднуються з більш надійними замковими пристроями і використовуються для більш зручного і швидкого замикання дверей на короткий час і в денний час доби, коли ризик несанкціонованого проникнення на приватну територію мінімальний. Іншими словами, якщо доводиться часто проходити через хвіртку, то власнику простіше закрити двері на шпінгалет, ніж замикати на потужний і масивний замок.

Види дверних шпінгалетів

Сьогодні виробники замкових пристроїв пропонують споживачам різні види дверних шпінгалетів, що дозволить підібрати підходящий варіант з урахуванням місця використання, виходячи з цілей і потреб користувача. Вироби відрізняються між собою способом монтажу і кріплення, механізмом та матеріалом, але при цьому принцип дії у них однаковий. Найбільш затребуваними є наступні види шпінгалетів:

Накладні. Вони встановлюються на поверхню дверей і косяка за допомогою саморізів. Відрізняються простим монтажем, доступною ціною, а також широким розмаїттям моделей, що дозволяє підібрати фурнітуру з урахуванням кольору і матеріалу двері.
Врізні. Виріб встановлюється всередину тіла двері при її монтажі. Головною особливістю таких засувок є те, що вони не псують зовнішній вигляд дверного полотна. Найчастіше їх використовують для дверей з двома стулками. Але важливо враховувати, що в разі поломки процес заміни або ремонту такого шпінгалету буде більш складним.
Вбудовувані. Такі пристрої встановлюються по висоті полотна і дозволяють відкривати двері як зверху, так і знизу. Для монтажу необхідно підготувати отвір в дверному полотні у вигляді паза, діаметр якого буде відповідати розміру висувного елемента. Перевагою таких моделей можна вважати те, що вони майже непомітні.

Також всі вироби відкритого і закритого типу (в залежності від способу установки) можна розділити на механічні та автоматичні. Представлені види шпінгалетів щільно увійшли в сучасне життя людей і застосовуються в приміщеннях різного призначення – в приватних будинках на хвіртках і воротах, в квартирах, в офісах для фіксації дверних полотен в підсобних приміщеннях. Встановлювати такі механічні засувки можна на пластикові, металеві, дерев’яні двері і вікна.

Як виглядає шпінгалет?

Незважаючи на те, що типи шпінгалетів бувають різні, конструкція і механізм дії у них у всіх однаковий. Ті, хто не знає, як виглядає шпінгалет, зможуть ознайомитися з ними на сайті нашого інтернет-магазину фурнітури та кріплень. Зовні він являє собою конструкцію, що складається з корпусу і відповідної планки з отвором. Встановлюються вони окремо на рухому і нерухому частину дверних конструкцій.

З чого складається шпінгалет?

У корпусі шпінгалету є висувний ригель, за допомогою якого здійснюється блокування рухомої стулки дверей або вікна. При висуванні він вводиться в отвір відповідної планки. При необхідності надійно зафіксувати це положення, необхідно виконати поворот ручки до упору в корпус. Для відкриття стулки, важіль досить повернути в корпус шпінгалета.

Ми розповіли, з чого складається шпінгалет і як він працює, а значить, при необхідності придбати дану деталь, ви зможемо зорієнтуватися і вибрати виріб потрібного виду.

Основні переваги шпінгалетів перед іншими засувками

Серед головних переваг, якими володіють шпінгалети, можна виділити наступне:

  • Простота конструкції.
  • Надійність.
  • Швидка установка.
  • Широка сфера застосування.
  • Доступна ціна.

У нашому магазині Meb-furnitura ви зможете придбати шпінгалети від надійних постачальників оптом та в роздріб, підібравши товар за розміром, товщиною матеріалу виготовлення та іншими критеріями. Також у продажу доступна фурнітура для меблів оптом від Meb-furnitura. Гарантуємо високу якість, доступні ціни, швидку доставку замовлень по Україні.