Для правильної збірки меблів необхідно знати види меблевих петель, оскільки від них залежить, наскільки комфортним буде її використання. Петлі і комплектуючі можуть стати в нагоді як при складанні нових меблів, так і якщо з’являється бажання оновити старі, а також провести ремонт – зовсім необов’язково викидати шафа або комод, що дістався від бабусі, якщо в ньому просто розбовталася і стала непридатною для використання фурнітура. Однак, щоб все вийшло правильно, необхідно розуміти, що таке види петель для меблів і чим вони відрізняються один від одного.

Види меблевих петель і їх установка спираються на конструкцію самого шафи, шифоньєра, тумбочки. У загальному випадку – це пристосування напівмеханічного типу, які використовуються для того, щоб з’єднати фасад корпусу меблевого виробу зі стулкою, яка служить для того, щоб відкривати і закривати двері. Види петель для шафи в спальні принципово можуть не відрізнятися від призначених для тих, які розміщений в кухні, але для того, щоб правильно визначитися з їх установкою бажано розуміти всі види меблевих петель.

Чотирьохшарнірні меблеві петлі

Основний вид петель для шаф – це четирьохшарнірі. Вони відносяться до підтипу накладних конструкцій, їх ще називають «жабками» – таке неофіційне найменування можна зустріти в побуті. Дане конструкційне рішення володіє такими важливими якостями, як надійність і тривалий термін служби – вони не ламаються десятками років, а також універсальні і сумісні з практично будь-якими меблями.

 1. Головна особливість такого виду дверних петель для шаф – це можливість відкрити дверцята під кутом від 90 до 165 градусів завдяки дуже гнучкій і рухомій шарнірній частини конструкції, що додатково підтримується пружиною. При виборі такого виду меблевих дверних петель необхідно здійснювати кріплення з боку основи і чашки, для якої готується спеціальний отвір на стулці.

  Зазвичай при такому технологічному рішенні застосовуються саморізи. Сучасні конструкції можуть навіть обійтися без просвердлювання отворів за допомогою пресування петлі в стулку. Це особливо характерно для збірних меблів.

  Виділяють такі різновиди меблевих петель:

  1. Накладні – петельна її частина в закритому вигляді примикає до торця корпусу з високою щільністю. Це найтиповіший тип меблевої петлі. Стулка при такій технології закриває короб, до якого здійснюється кріплення. Установка досить нескладна, хоча потрібна підготовка у вигляді створення спеціального отвору.

  петля мебельная виды

 2. Напівнакладні – цей вид меблевої петлі для шафи застосовується в тій ситуації, коли на одну бічну стійку меблів лягає кілька стулок (зазвичай два фасади). У них є вигин і відстань між стулками. Основна перевага – дверцята можуть відкриватися в протилежному напрямку. Вони часто використовується в тумбочках.
  мебельная петля
 3. Кутові – добре підходять для відповідного типу меблів, які встановлюються в кутку. Є заготовки з необхідною розбивкою по градусах, найпоширеніші від 90 до 175, але можна замовити і нестандартні.петля мебельная угловая
 4. Внутрішні – параметри меблевих петель цього виду призначені для тих випадків, коли фасад встановлюється всередині меблевого виробу. Відрізняються великим вигином.
  виды мебельных петель
 5. Рояльні – нагадують своїм виглядом конструкцію кришки рояля, тому так і називаються. Використовуються рідко, зазвичай їх можна знайти на вінтажних зразках меблів, можуть застосовуватися при реставрації автентичних старовинних шаф.
 6. Окремо виділяються петлі для скла. Вони здатні витримувати велику масу, тому що скло значно важче деревини або ПВХ-матеріалів з яких робляться меблі. Є варіант з накладними петлями, що дозволяє не свердлити скло.
  мебельные петли классификация

Основні робочі параметри і вимоги до петель

Петлі часто можуть бути «слабким місцем», якщо вони зроблені з неякісного матеріалу. Тому рекомендують використовувати тільки міцні петлі конструкційно відповідних видів. Параметри меблевих петель залежать від типу конструкції:

 • стандартні з доводчиком – відрізняються конструкцією з пружинною формою, підходять для більшості випадків;
 • з амортизатором – використовуються при великій масі фасаду, в тому числі, для скляних меблів;
 • з накладними доводчиками – доводчик можна встановити або замінити в будь-який момент.

Інженерні конструкції сучасних петель можуть бути досить складними самі по собі, але вони забезпечать тривалу службу і надійність.

Всі види меблевих петель в онлайн магазині Meb-furnitura

Якщо ви хочете купити петлі або меблеву фурнітуру замовити оптом в Україні, інтернет-магазин Meb-furnitura готовий запропонувати будь-які типи меблевих петель з гарантією якості. У нашої продукції європейський рівень якості поєднується з комфортною вартістю. Тільки перевірені надійні петлі, які зроблені з відмінних матеріалів, здатні витримати роки і навіть десятиліття активної експлуатації в будинку або офісі.